Autor Wiadomość
Witeq
PostWysłany: Sob 19:08, 30 Gru 2006    Temat postu:

Nom, ten czas w snach jest nieraz okropny, kiedyś dosłownie zamknąłem oczy o 21:00 po chwili otworzyłem i już była godzina 7:00 miałem wrażenie jakbym spał 2 minuty.
Mikulew
PostWysłany: Śro 21:33, 13 Wrz 2006    Temat postu: Świat snów

Każdej nocy twoje ciało astralne opuszcza fizyczne i udaje się do świata snu. Zazwyczaj trudno być tego niezamierzonym obserwatorem, jednak stosując techniki świadomego snienia polegające na bezpośrednim przejściu z jawy do snu, można obserwować te same odczucia, co w OBE. Odczucia związane z odzielaniem się ciał. Czym jest więc ten świat snu? Jest to pewien obszar astralny. To właśnie w nim "rodzą się" sny. Naukowo rzecz biorąc, to podświadomość wysyła myslokształty do pewnej płaszczyzny astralnej. Myślokształty tworzą właśnie scenariusz snu. Przez myślokształty podświadomość wyraża twoje potrzeby, podpowiada jak masz postępować, ostrzega przed niebezpieczeństwem i ocenia twoje postępowanie. Przez myślokształty, czyli treść snu, zostajesz połączony z podświadomością i tzw. Wyższą Świadomością, czy też Nadświadomością, Twórcą, Bogiem...Czym są zatem myślokształty? Są to myśli, przesłane w przestrzeń astralną przez umysł człowieka. Zazwyczaj myślokształty są słabe i ulegają rozpadowi tak samo szybko, jak się pojawiły. Żywotność myślokształtów jest uzależniona od ilości energii wysyłającego, a także od ilości poświęcanej uwagi. Im dłużej myślisz o czymś jednym, tym dłużej trwa myślokształt w przestrzeni astralnej. Im mocniejszy jest myślokształt, tym szybciej (i wogóle) zmaterializuje się on w świecie niższym (czytaj - materialnym, fizycznym). Myślokształty wysyłane przez podświadomość w czasie snu, są słabe. Tak oto doszliśmy do pierwszego prawa Świata Snu :

Świat snu jest dynamiczny, plastyczny, ciągle zmienia swoją postać

Będąc świadomym we śnie, możesz zaobserwować pewne ciekawe zjawiska. Patrząc dwukrotnie na zegarek we śnie, zobaczysz dwie różne godziny. Czytając ten sam napis, przeczytasz różne treści. Wchodząc dwókrotnie tymi samymi drzwiami, wejdziesz w inne pomieszczenia. Dlaczego tak się dzieje? Myślokształt wysłany przez podświadomość jest tak słaby, że ulega rozpadowi niemal natychmiast, gdy na niego nie patrzysz (nie poświęcasz mu uwagi). W momencie spojrzenia na zegarek, tworzony jest myślokształt zegarka. Gdy skierujesz wzrok na inny przedmiot, myślokształt zegarka ulegnie rozpadowi. Posiadając władzę nad snem, sam możesz tworzyć myślokształty, kierując w ten sposób miejscem akcji, scenariuszem, "aktorami" twojego snu. Myślokształty te są odbierane przez twój umysł jako autentyczne przedmioty/postacie/miejsca/zdarzenia.

Świat snu jest autentyczny

Sny są powszechnie traktowane jako nieistatny, wyimaginowany element życia, któremu "nie wypada" poświęcać uwagi. A przecieć jest to nieporozumienie. Sen zachodzi w tak samo autentycznym świecie, jakim jest świat fizyczny. Znane są liczne relacje z tzw. wspólnych świadomych snów, kiedy dwie osoby opisuj ten sam sen, w którym ze sobą się komunikowały. Mało tego, że miejsce snu jest prawdziwe. Sny prawdziwie działają na umysł człowieka. Ta zasada w sumie jest odpowiedzią na pytanie - po co śnimy? Sny spełniają nasze marzenia, leczą nas, utrzymują przy zdrowiu, czyli można to sformułować : sny opiekują się nami, a raczej podświadomość daje nam przez nie to, czego najbardziej potrzebujemy. W jaki sposób mogłaby dawać coś, czego nie możemy przyjąć? W tym cały sęk, że umysł przyjmuje obrazy ze snu jako coś autentycznego. Korzystając z tego, możemy wpływac na naszą osobowość, psychikę, psychologię, a nawet na ciało fizyczne. O tym w kolejnym artykule.

Śiadomość jest znikoma

Trudno podzielić świadomość na "świadomość" i "nieświadomość". Czy jesteś przekonany, że w tej chwili jesteś świadomy? Czego? Czy zdajesz sobie przez cały czas sprawę z milionów reakcji chemicznych zachodzących w twoim organiźmie? Czy jesteś świadomy swoich ruchów, działań? Czy świadomie podrapałes się za uchem? Mimo, że jawę uważamy za stan świadomy, nie jest to prawdą. Niestety, we śnie poziom świadomości jest bliski zeru. We śnie posiadamy znikome "JA". Nie mamy zazwyczaj charakteru, postaci, cech charakterystycznych. Nie pamiętamy swojego imienia, nazwiska, wieku. Nie pamiętamy we śnie, co robiliśmy wczoraj. Dlaczego tak się dzieje...myślę, że jest to pewnego razdzaju zabezpieczenie "antysamowłamaniowe" do treści snu. Ingerowanie "regularne" w sen może przynieść szkody w psychice. Pamiętając o tym, możemy wykorzystać mądrze świadomy sen, niekoniecznie ingerując w niego, a raczej świadomie go badając. Świadomość we śnie też ma wiele twarzy, tak jak świadomośc na jawie. Za sen świadomy uważa się taki, w którym wiesz, że to sen (odpowiednik jawy - wiesz, że żyjesz). Na takim poziomie świadomości masz ograniczone możliwości. Pogłębiając poziom świadomości można zdziałać cuda (patrz kolejne artykuły). Uzyskać głęboko świadomy sen można tylko techniką przejścia z jawy do snu bez utraty świadomości.

Czas we śnie

Świat astralny, w którym rodzą się sny, należy do świata "wyższego", niż fizyczny. Im wyższy jest świat, tym bardziej wyciągnięty jest czas dla istot w nim przebywających. Będąc we śnie możesz przeżyć długie przygody, spotykać i rozmawiać z różnymi postaciami, wykonać wiele czynności. Robiąc to wszystko odniesiesz wrażenie, że minął cały dzień fizyczny, a tym czasem może się okazać, że minęło kilka minut! Każde zdarzenie przeżyte w świecie snu jest rejestrowane i zapisywane przez podświadomość. Wynika z tego, że nasza podświadomość przechowuje więcej informacji pochodzących ze świata snu, niż z jawy! Korzystając z tej zależności, możemy oddziaływać na swoją osobę fizycznie i psychologicznie o wiele bardziej skuteczniej niż na jawie.

By Vlaids

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group